601 219 608
robert.moldach@izid.pl
Dojrzałość państwa do wdrażania zmian systemowych w ochronie zdrowia, a więc prawdopodobieństwo realizacji skutecznych transformacji, została w badaniu oceniona jako raczej ograniczona.
„Zwiększona śmiertelność pacjentów w regionie była przerażającą kulminacją błędnych założeń organizacyjnych systemu ochrony zdrowia poczynionych przez ekspertów zatrudnionych przez Urząd Marszałkowski, braku...
Warto zrezygnować z najbardziej szkodliwych fragmentów ustawy, ograniczyć jej oddziaływanie i pracować nad nowym aktem prawnym w zakresie jakości i bezpieczeństwa sensu stricte. Alternatywnie dostrzegam taką możliwość i chyba także...
W mojej ocenie zbyt mało rozmawiamy o praktycznych aspektach wdrażania polityki publicznej rozważając kolejne, niejednokrotnie cenne koncepcje transformacji systemu ochrony zdrowia.
Rozważając kwestię utrzymania lub zniesienia odpowiedzialności karnej i cywilnej za zdarzenia medyczne, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest naszym celem nadrzędnym. Tym celem jest poprawa jakości leczenia i zwiększenie...
Ekspert w dziedzinie polityki rozwoju skupiony na jakości, bezpieczeństwie i efektywności opieki zdrowotnej. Uwrażliwiony na kwestie konkurencyjności i suwerenności technologicznej Polski oraz dbałości o środowisko naturalne. Posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi oraz doradztwie strategicznym. Jego kariera objęła także kierownicze role w sektorach IT, telekomunikacji i finansów, gdzie był uczestnikiem wielkoskalowych transformacji, w tym digitalizacji systemów bankowych, rozwoju łączności satelitarnej, Internetu, absorpcji technologii przez przemysł.
Jako ekspert Komisji Europejskiej ds. funduszy strukturalnych ochrony zdrowia oraz członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, pomaga kształtować optymalne interwencje publiczne. Jest partnerem w Instytucie Zdrowia i Demokracji, grupie eksperckiej wspierającej sektory ochrony zdrowia i środowiska. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie uczy planowania strategicznego oraz jest członkiem Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia. Analizując wyzwania na poziomie ich wartości, legitymizacji i wykonalności, czerpie także ze swoich doświadczeń pilota samolotowego.
Robert ukończył wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN oraz dyplom Harvard Kennedy School of Government w zakresie Public Leadership. Posiada licencję pilota PPL(A).