601 219 608
robert.moldach@izid.pl
Minister Adam Niedzielski, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, ocenił że dobrowolność profilaktyki zdrowotnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba zbudować takie mechanizmy, które będą z profilaktyki czyniły pewnego rodzaju...
„ZIP code matters” – to słowa prof. Piotra Czauderny w odpowiedzi na pytanie o wyzwania wobec takiej polityki spójności, która zapewniłaby pacjentom równy dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych wyrobów medycznych.
Kamienie milowe Krajowego Planu Odbudowy w ochronie zdrowia wymagają butów siedmiomilowych by je pokonać. Obyśmy tylko nie musieli, jak to Jan Brzechwa wspaniale opisał, zdjąć je ze złością, do wody wrzucić i na bosaka do domu...
Reforma szpitalnictwa to z jednej strony ogrom nadziei a z drugiej olbrzymie pole niepewności. Im bliżej wyborów, tym bardziej politycy dostrzegają ryzyka polityczne jakie niesie.
Czy zdrowie jest dziś faktycznie sprawą ważną? Zajmując się nim na co dzień chcielibyśmy wierzyć, że istotnie tak jest. Jednak bliższa analiza rzeczywistości nie skłania do takich konkluzji. Zdrowie niestety spadło ze szczytów...
Ekspert w dziedzinie polityki rozwoju skupiony na jakości, bezpieczeństwie i efektywności opieki zdrowotnej. Uwrażliwiony na kwestie konkurencyjności i suwerenności technologicznej Polski oraz dbałości o środowisko naturalne. Posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi oraz doradztwie strategicznym. Jego kariera objęła także kierownicze role w sektorach IT, telekomunikacji i finansów, gdzie był uczestnikiem wielkoskalowych transformacji, w tym digitalizacji systemów bankowych, rozwoju łączności satelitarnej, Internetu, absorpcji technologii przez przemysł.
Jako ekspert Komisji Europejskiej ds. funduszy strukturalnych ochrony zdrowia oraz członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, pomaga kształtować optymalne interwencje publiczne. Jest partnerem w Instytucie Zdrowia i Demokracji, grupie eksperckiej wspierającej sektory ochrony zdrowia i środowiska. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie uczy planowania strategicznego oraz jest członkiem Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia. Analizując wyzwania na poziomie ich wartości, legitymizacji i wykonalności, czerpie także ze swoich doświadczeń pilota samolotowego.
Robert ukończył wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN oraz dyplom Harvard Kennedy School of Government w zakresie Public Leadership. Posiada licencję pilota PPL(A).